vrch
kontakt
NAŠE TOP AKCIE • vložky • krby • drevo • interiér

Krbové vložky Romotop

DESIGN
Mimoriadnu starostlivosť venujeme príprave nových piecok. Skúsený profesionálny designer Vlastislav Výborný sa od r. 1998 úspešne podieľa na vývoji nových typov a vzorov piecok. Výsledkom tejto spolupráce je rad pozoruhodných designov a rastúci záujem o naše výrobky na trhu. Určite právom získali kozubové piecky OPUS v súťaži Vynikajúci výrobok roku 2001 ocenenie "Dobrý design". Úspešný trend spolupráce s designerom je prísľubom, že vývoj nových a kvalitných produktov firmy Romotop bude pokračovať.

CPV = CENTRÁLNY PRÍVOD VZDUCHU
Na trvalé zvyšovanie cien energií a palív reagujú domácnosti okrem iného tým, že sa snažia znížiť tepelné straty svojich domov a bytov. Dobre zaizolované a utesnené obytné jednotky majú síce nízke tepelné straty, ale súčasne, pokiaľ nie je zaistená nútená cirkulácia, je obmedzená výmena vzduchu.

Napriek tomu, že kozubové piecky umožňujú inteligentné, čisté a účinné spaľovanie dreva je interiér nízkoenergetických a pasívnych stavieb pri prevádzke piecok či kozubou zaťažovaný postupným úbytkom kyslíka a zhoršovaním kvality vzduchu. Kyslík potrebný na horenie je totiž do kozubových piecok privádzaný z miestnosti. Vzduch sa preto musí pravidelným vetraním vymeniť za čerstvý, bohužiaľ za súčasného nežiadúceho úniku tepla.

Preto vyvinul ROMOTOP pre svojich zákazníkov piecky a kozubové vložky s CPV = centrálnym prívodom vzduchu. Tento niekoľko rokov zdokonaľovaný uzatvorený systém umožňuje privádzať všetok vzduch pre spaľovanie do komory kozubových piecok jednoduchým spôsobom z exteriéru, predsiene alebo technickej miestnosti. Klíma v obytných priestoroch tak ostáva príjemná a pritom sú zachované všetky kvalitatívne parametre spaľovania.

VIACBODOVÝ SYSTÉM UZATVÁRANIA
Veľkoplošné sklo umožňuje maximálny vizuálny kontakt s plameňmi. Pre zaistenie stability veľkých prikladacích dvierok pripravil ROMOTOP pre svojich zákazníkov jedinečný viacbodový systém zatvárania. Tento systém garantuje stabilitu a kvalitné utesnenie i u mimoriadne veľkého presklenia.

KERAMICKÝ OBKLAD KRBOVÝCH PECÍ
Väčšina našich pecí je dozdobená keramickými obkladmi vlastnej výroby (www.hein.cz). Keramika je ponúkaná v širokom spektre glazúr a okrem estetickej funkcie má schopnosť akumulovať teplo, ktoré z nej ešte dlho po vyhasnutí kúreniska sála a temperuje obytný priestor. Veľmi praktická je aj údržba glazovaných obkladov.

OTÁČACÍ MECHANIZMUS KRBOVÝCH PECÍ
Varianty krbových pecí STROMBOLI, LASCAR a BUSTO je možné pootáčať okolo zvislej osi a orientovať tak presklenie požadovaným smerom. Zákazník si môže vychutnať pohľad do plameňov z rôznych miest obytnej miestnosti.

VÝPARNÍK
Kozubové piecky SORA sú vybavené nerezovým vodným výparníkom, ktorý zamedzuje poklesu vlhkosti v miestnosti pri dlhodobom kúrení.

PORADENSTVO A INŠTALÁCIA
Snažíme sa, aby zákazník mal všetky potrebné informácie ešte pred kúpou samotného výrobku, a aby bol po jej uskutočnení maximálne spokojný so svojou voľbou.

.
paticka